Firma SKOMAT świadczy usługi z zakresu doradztwa, sprzedaży, montażu i serwisu systemów fotowoltaicznych na terenie Krakowa i Małopolski. Zajmujemy się kompleksowym prowadzeniem procesu inwestycyjnego, począwszy od doboru mocy instalacji, po zgłaszanie funkcjonującej już instalacji do zakładu energetycznego. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie – dobieramy tak składowe instalacji, aby Państwa korzyści były maksymalizowane. Wiedzę o fotowoltaice zdobywaliśmy przez lata. Pierwsze panele fotowoltaiczne zamontowaliśmy 10 lat temu. W przypadku montażu posiłkujemy się tylko własnymi ekipami monterskimi, które spełniają szereg kryteriów. Każdy instalator został wyszkolony w naszej firmie i posiada niezbędne kwalifikacje oraz certyfikaty. Posiadamy ubezpieczanie OC oraz długą listę zaprojektowanych, zrealizowanych oraz zgłoszonych instalacji.
Nasi klienci cenią nas za kompleksową obsługę, która obejmuje dobranie instalacji, montaż, zgłoszenie do OSD oraz uzyskanie dofinansowania, przez co klient nie musi wykonywać żadnych dodatkowych działań z wyjątkiem podpisania pełnomocnictwa.
Za naszą ciężką pracę, zaangażowanie oraz podejście do klienta zostaliśmy nagrodzenia tytułem „Najlepszej firmy fotowoltaicznej z Krakowa” w rankingu Gazety Wyborczej”
Kompleksowa obsługa
Doświadczone ekipy monterów
Wyspecjalizowana kadra inżynierska
Nagradzana
Ubezpieczenia OC
Nasz zespół tworzą inżynierowie specjalizujący się w energetyce i OZE. Poprzez wieloletnią praktykę, doświadczenie jest u nas na wysokim poziomie. Oprócz specjalisty każdy z nas jest pasjonatem fotowoltaiki. Pozwala to nam traktować każde zlecenie jako wyzwanie, umożliwiające wykorzystanie naszej wieloletniej wiedzy i doświadczenia w wielu projektach. Każdy montaż realizowany jest tylko i wyłącznie przez ekipy monterskie należące do firmy SKOMAT. W celu zachowania najwyższej jakości każdy instalator został starannie wyszkolony w naszej firmie i posiada niezbędne kwalifikacje oraz certyfikaty. Firma SKOMAT posiada ubezpieczanie OC oraz udokumentowaną historie zrealizowanych projektów.
SKOMAT fotowoltaika zajmuje się kompleksowym pozyskiwaniem środków na inwestycje związane z fotowoltaiką. Mamy doświadczenie w pozyskiwaniu środków UE, WFOŚiGW oraz środków krajowych. Posiadamy pełną wiedzę na temat obecnie prowadzonych programów. Jak to robimy? Analizujemy efektywność ekonomiczną i ekologiczną systemów. Opracowywujemy biznesplany, studium wykonalności oraz due diligence dla inwestycji. Nadzorujemy przygotowanie i złożenie wniosku, wraz z niezbędną dokumentacją.
Pozwala na ustalenie terminu oględzin, które będą podstawą do zaprojektowania dekowanej mikroinstalacji fotowoltaicznej. Na etapie wstępnego kontaktu, warto przedstawić instalatorowi informacje takie jak: ilość rocznego zużycie energii elektrycznej, wielkość i ukierunkowanie dachu do południa, budowę dachu oraz jego pokrycie w przypadku instalacji usadowionej na dachu budynku. W przypadku instalacji posadowionej na gruncie pomocna będzie wielkość działki. Etap ten także pozwala uzyskać wstępną wycenę mikroinstalacji, która jest darmowa.
Pozwala na dokładne zmierzenie przestrzeni pod panele fotowoltaiczne oraz określenie możliwości pod układ elektryczny mikroinstalacji. Instalator zbierze od Państwa wszystkie niezbędne informacje pozwalające na stworzenie dedykowanego projektu instalacji. Dodatkowo instalator odpowie na wszystkie Państwa pytania
Instalator prześle do Państwa ofertę, która będzie zawierała specyfikację techniczną mikroinstalacji, kosztorys wszystkich etapów inwestycji oraz określi możliwy termin montażu. Przesłana oferta będzie specjalnie dobrana do Państwa wymagań oraz możliwości. Każda instalacja fotowoltaiczna wymaga dedykowanego projektu. Dodatkowo, jeżeli będzie taka potrzeba, instalator przygotuje wniosek o dofinansowanie mikroinstalacji.
W przypadku akceptacji oferty następuje podpisanie umowy na dostarczenie i montaż mikroinstalacji. Podpisane umowa zabezpiecza obie strony na terminowe wykonanie mikroinstalacji.
Trwa do kilku dni. Jego czas zależny od wielkości instalacji, posadowienia paneli i możliwości instalacji inwertera. Jego zakończeniem jest przekazanie protokołu odbioru oraz dokumentacji powykonawczej. Sam montaż można podzielić na kilka etapów: umiejscowienie stelaży paneli fotowoltaicznych na dachu, przygotowanie trasy kablowej, ułożenie paneli fotowoltaicznych, połączenie paneli w łańcuchy tzw. stringi, montaż i połączenie falownika w miejscu jak najbardziej bliskim rozdzielnicy domowej. Końcowymi etapami są: konfiguracja falownika, pomiary elektryczne oraz przekazanie protokołu odbioru instalacji.
Zgłoszenie przyłączenia mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej. Końcowym etapem jest zgłoszenie mikroinstalacji do operatora. Instalator powinien wypełnić oraz przekazać Państwu zgłoszenie mikroinstalacji do użytkowania, tzw. dokument ZM. Zgłoszenia dokonuje inwestor lub na jego życzenie może się tym zająć instalator.
196
realizacji dla domów
32
realizacje dla gospodarstw
33
realizacje dla przedsiębiorstw
261
zadowolonych Klientów
Oferujemy panele, falowniki oraz systemy montażowe renomowanych i sprawdzonych producentów, pochodzących od krajowych dystrybutorów. W naszej ofercie znajdą Państwo panele fotowoltaiczne z tzw. Listy Tier 1 (Bloomberg Tier 1 Solar Panels List 2020) producentów, których wskaźnik atrakcyjności finansowej oferowanych modułów PV jest bardzo wysoki z punktu widzenia stabilności finansowej, możliwości długoterminowych inwestycji w produkcję i ich wypłacalności. Daje to nam pewność, że producent nie zniknie i dostarczona przez niego gwarancja, zostanie spełniona.
W razie wątpliwości serdecznie zachęcamy do zadawania nam pytań mailowo lub telefonicznie. Chętnie doradzimy w kwestii odnawialnych źródeł energii w regionie małopolskim.