Pompy ciepła Kraków od Skomat, autoryzowanego montera i serwisanta

Pompy ciepła Kraków

Ekologiczne i tanie ogrzewanie dla budynków nowych i modernizowanych!

Czym jest pompa ciepła Kraków

Pompy ciepła typu powietrze – woda

Na rynku znajduje się kilka rodzajów pomp ciepła, których funkcjonalność jest określana w głównej mierze przez źródło, z którego pobierają one energię. Tym samym należy koniecznie wymienić:

 • pompy ciepła typu woda-woda czy też wodne pompy ciepła, które pobierają energię z wód gruntowych – w pobliżu obiektu musi znajdować się studnia głębinowa lub zbiornik wodny,
 • gruntowe pompy ciepła – wykorzystujące energię pobieraną z ziemi,
 • powietrzne pompy ciepła – a dokładniej dzielące się na modele powietrze-powietrze oraz powietrze-woda (z wewnętrznym zbiornikiem z wodą); dzięki wykorzystaniu energii z powietrza ten wariant urządzenia jest obecnie najczęściej wybierany – można zamontować go praktycznie w każdych warunkach zabudowy i otoczenia.

Specjalizujemy się w montażu pomp ciepła (Kraków i okolice) właśnie typu powietrze-woda. Świetnie sprawdzają się one w polskich warunkach, a popularność zawdzięczają tak cenie, jak i znacznie prostszemu montażowi, niż chociażby w przypadku pomp gruntowych. Wśród modeli typu powietrze-woda wyróżnia się warianty: SPLIT (zbudowane z dwóch jednostek, jednej zewnętrznej, drugiej wewnętrznej) oraz MONOBLOK, którego konstrukcja opiera się na pojedynczej jednostce.

Dlaczego warto?

Kompleksowa usługa montażu

Kompleksowa obsługa

Doświadczone i fachowe ekipy montujące skomat

Doświadczone ekipy monterów

Skomat wyspecjalizowana kadra

Wyspecjalizowana kadra inżynierska

Skomat Nagradzana firma w branży OZE

Nagradzana

ikona ubezpieczenia oc

Ubezpieczenia OC

Pompy ciepła z fotowoltaiką – połączenie idealne

Decyzja o montażu pompy ciepła jednocześnie z panelami fotowoltaicznymi lub też wtedy, gdy jesteś już szczęśliwym użytkownikiem instalacji fotowoltaicznej może okazać się najlepszą inwestycją. Dlaczego? Chociaż pompa ciepła pobiera energię do ogrzewania z wybranego, zewnętrznego źródła, jakim może być woda, powietrze lub grunt, do jej przetworzenia i dalszego wykorzystania potrzebuje już prądu. A ten, z jakiego punktu na niego nie spojrzeć, ciągle drożeje. Połączenie obu systemów, czyli instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła pozwoli zatem obniżyć rachunki, a nawet całkowicie uniezależnić się od dostaw energii elektrycznej od zewnętrznych dystrybutorów. Współpraca pomiędzy tymi technologiami umożliwia zużywanie bieżąco produkowanego prądu, co może okazać się wyjątkowo korzystne w sytuacji, gdy jeszcze nie masz przydomowego magazynu energii elektrycznej

Montaż pompy ciepła Małopolska Kraków

Jak działamy ?

Pompa ciepła w domu

Analiza możliwości

Starannie analizujemy wszystkie aspekty, niezbędne do uzyskania optymalnego projektu, aż po oddanie gotowego systemu do użytku wraz z obsługą serwisową.

Indywidualny projekt instalacji grzewczej z pompą ciepła

Indywidualny projekt

Nasi pracownicy to grono specjalistów i inżynierów posiadający kierunkowe wykształcenie w energetyce i OZE. Dzięki temu każde zlecenie traktujemy indywidualnie, wykorzystując naszą wieloletnią wiedzę i doświadczenie.

Montaż przez ekipę monterską Skomat Kraków

Montaż

Każdy montaż realizowany jest tylko i wyłącznie przez ekipy monterskie należące do firmy SKOMAT. W celu zachowania najwyższej jakości, każdy Instalator został starannie wyszkolony w naszej firmie i posiada niezbędne kwalifikacje oraz certyfikaty.

Monitoring parametrów pompy ciepła Kraków

Monitoring

Zamontowana instalacja fotowoltaiczna jest wyposażona w system monitorowania w celu kontroli nad parametrami pracy.

Pompa ciepła zamontowana przy ścianie domu w Krakowie

Dofinansowania

Zakup oraz montaż całego systemu pracującego z pompą ciepła jest sporym wydatkiem, który zwróci się, owszem, ale dopiero za jakiś czas. Środki na jego postawienie można jednak pozyskać z dofinansowania. Co istotne, o takie wsparcie finansowe mogą starać się zarówno właściciele nowych budynków, jak i obiektów starszych, przy czym modernizowane obiekty są dofinansowywane w dużo wyższych kwotach! Programy, z których można skorzystać, to na przykład:

 • Czyste Powietrze,
 • Moje Ciepło,
 • Stop Smog (w gminach, gdzie uchwalone zostały „uchwały antysmogowe”),
 • dotacje PGNiG.

Dodatkowo koszt zakupu i montażu pompy ciepła można odliczyć od podatku dochodowego. Wszystko dzięki tak zwanej uldze termomodernizacyjnej. Doradcy firmy SKOMAT są doskonale zorientowani w obowiązujących przepisach oraz możliwościach dofinansowania inwestycji. Dzięki temu jesteśmy w stanie zadbać nie tylko o prawidłowy montaż, ale i o pomoc przy ubieganiu się o wybrane dotacje.

Pompa ciepła Kraków

Jak działa pompa ciepła powietrze-woda?

Już wiesz, jakie rodzaje pomp ciepła znajdują się obecnie w sprzedaży, do tego masz możliwość połączenia wybranego urządzenia z fotowoltaiką. Możesz jednak nadal zastanawiać się, dlaczego wybór właśnie pompy ciepła do ogrzania budynku i wody jest tak opłacalny. Wystarczy poznać bliżej prostotę działania przekładającą się na wydajność tej technologii, by zrozumieć, z jakimi korzyściami się wiąże.

Jednym z popularniejszych porównań jest przyrównanie pompy ciepła do odwróconego działania lodówki. O ile urządzenie chłodnicze wymusza usunięcie ciepła z wnętrza, o tyle pompa prowadzi do odwrotnej reakcji – wprowadza do pomieszczenia już ogrzane (które osiąga wyższą temperaturę dzięki energii pochodzącej ze środowiska). Cały proces, w dużym uproszczeniu, można sprowadzić do kilku kroków:

 1. powietrzne pompy ciepła zasysają z zewnątrz powietrze (stanowiące dolne źródło ciepła), które w parowniku (wymienniku) oddają ciepło trafiające do znajdującego się w obiegu czynnika chłodniczego,
 2. czynnik zostaje podgrzany do momentu parowania, dzięki któremu w postaci gazowej trafia do sprężarki,
 3. rozgrzany czynnik trafia do skraplacza, również stanowiącego wymiennik ciepła; tutaj ulega skropleniu, oddając ponownie ciepło i powracając do stanu cieczy – w tej postaci jest przenoszony do zaworu rozprężnego,
 4. ciepło trafia do instalacji grzewczej, gdzie czynnikiem rozprowadzającym jest woda – ta dystrybuuje je do odbiorników, w tym grzejników tradycyjnych czy na przykład systemu ogrzewania podłogowego.

Ciepło pobierane jest z powietrza nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest chłodniej niż w pomieszczeniach. To oznacza, że o każdej porze roku pompa ciepła zapewnia nieprzerwane dostawy zasobów do systemu grzewczego w budynku.

Montaż pompy ciepła (Kraków) – czy warto?

Zastanawiasz się, czy montaż pompy ciepła w Krakowie to dobre rozwiązanie? Biorąc pod uwagę zarówno wzrost cen paliw i energii elektrycznej, jak i zagrożenie smogowe, pompa ciepła z pewnością stanowić będzie opłacalny zakup. Jej funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania, a także niemal zerowy wpływ na środowisko to główne argumenty przemawiające na jej korzyść.

Montaż pompy ciepła Kraków Małopolska skomat

Pompa ciepła – pytania i odpowiedzi

Czy obsługa pompy ciepla jest skomplikowana?

Nie – pompa ciepła wraz z całym systemem jest właściwie bezobsługowa

Jaka jest żywotność pompy ciepła?

Dobrej jakości pompa ciepła, która jest regularnie konserwowana i poddawana przeglądom technicznym może pracować bez zarzutu nawet do około 20 lat od montażu.

Czy pompa ciepła głośno pracuje?

Urządzenia tego rodzaju nie generują hałasu powyżej około 60-65 dB. Przygotowaliśmy symulację, która odpowie na pytanie „Jak głośno pracuje pompa ciepła?„.

Czy można zaprojektować instalację i założyć ją samodzielnie?

Zgodnie z przepisami tylko osoby dysponujące odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi mogą wykonać projekt instalacji z pompą ciepła

Instalacja pompy ciepła – można ją łączyć z innymi systemami?

Tak! System pompy ciepła będzie współpracować nie tylko z fotowoltaiką. Istnieje możliwość połączenia instalacji z już istniejącymi i pracującymi urządzeniami grzewczymi.

Korzystamy tylko ze sprawdzonych rozwiązań

W naszej pracy stosujemy tylko wyłącznie komponenty renomowanych marek

bg

Dowiedz się więcej o naszych usługach

Fotowoltaika Kraków, montaż instalacji fotowoltaicznych małopolska
Instalacje fotowotaiczne

Oferujemy profesjonalną usługę montażu instalacji fotowoltaicznej dla domów, firm i gospodarstw rolnych. Wykorzystaj dach Twojej nieruchomości na swoją korzyść!

Magazyny energii małopolska Kraków
Magazyny energii elektrycznej

Posiadasz fotowoltaikę? Przestań tracić nadwyżki produkowanej energii. Poznaj skuteczne rozwiązanie na zachowanie nadwyżek prądu!

Montaż klimatyzacji Kraków, małopolska
Montaż klimatyzacji

Nie jesteś miłośnikiem wysokich temperatur? Stwórz idealne warunki w domu i biurze z klimatyzacją od SKOMAT!

Obszar działania

Naszą ofertę kierujemy do mieszkańców Krakowa oraz całej Polski Południowej. Z roku na rok fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność w Małopolsce, a zwłaszcza w jej stolicy. W podanym rejonie z powodzeniem zrealizowaliśmy wiele projektów, zyskując zadowolonych klientów. Dołącz do nich i Ty!

Skomat montaż Kraków i małopolska

Blog

Poznaj bliżej tematykę odnawialnych źródeł energii i urządzeń oraz instalacji korzystających z oferowanych przez nie możliwości. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami blogowymi opracowanymi przez naszych specjalistów!

Rodzaje ogrzewania podlogowe czy grzejniki

25.03.2023

Rodzaje ogrzewania: podłogowe czy grzejniki?

Ogrzewanie jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu, który wpływa na komfort życia i koszty eksploatacji. Kiedy stajemy przed decyzją o wyborze systemu ogrzewania, jednym z gł

Kiedy wykonać serwis pompy ciepła?

11.03.2023

Kiedy należy wykonać serwis pompy ciepła?

W ostatnich latach pompy ciepła stały się popularne i Polacy chętnie się na nie decydują. W 2022 r. niemal co trzecie sprzedane urządzenie grzewcze w Polsce to pompa ciepła! Ubiegłego roku sp

pompa ciepla a inne zrodla ciepla

01.03.2023

Pompa ciepła, a inne źródła ciepła

Ceny węgla i paliw węglopochodnych ostatnimi czasy biją rekordy. Na szczęście mamy jeszcze inne źródła ciepła, które stają się coraz częściej wybierane. Mowa tu oczywiście o pompach cie

Moje powietrze dofinansowania 2023

05.01.2023

Od 3 stycznia 2023r. ruszyła nowa wersja programu Czyste Powietrze!

Co znajdziesz w artykule? Jakie zmiany zostały wprowadzone do programu? Program „Czyste Powietrze” przyznaje wielkość dotacji na podstawie Twoich dochodów. Im mniej zarabiasz, tym większą kw

Jak dobrać moc pompy ciepła?

29.11.2022

Jak dobrać moc pompy ciepła?

Poznaj czynniki doboru mocy pompy ciepła oraz jak obliczyć Twoje zapotrzebowanie na odpowiednią pompę ciepła.

Czy pompa ciepła jest przeznaczona tylko do nowego domu?

03.11.2022

Czy pompa ciepła jest przeznaczona tylko do nowego domu?

Oczywiście, że wygodniej, taniej i prościej jest dobrać i zamontować pompę ciepła jeszcze na etapie budowania domu. Aczkolwiek nie jest to niemożliwe w już użytkowanych budynkach. Należy je

Skontakuj się z nami

Jeśli masz pytania odnośnie doboru odpowiednich modułów fotowoltaicznych, bądź chciałbyś dowiedzieć się więcej o montażu lub o naszej działalności, napisz do nas. Chętnie rozwiejemy Twoje watpliwości.

  Szanujemy Twoją prywatność

  Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, aby dostosować funkcjonowanie całej strony do Twoich potrzeb oraz w celach statystycznych. Pliki cookies one być łączone z Twoimi danymi osobowymi. Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, „ciasteczka” będą zapisywane w pamięci urządzenia. Klikając „Zgadzam się”, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Aby zmienić ich rodzaj, kliknij „wybór ustawień”.

  Wybór ustawień
  Zgadzam się

  Ustawienia polityki prywatności

  Niezbędne pliki cookies

  Są to pliki cookies, potrzebne dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika oraz zapewnienia funkcjonalności witryny. Nie mamy obowiązku uzyskać Twojej zgody w związku z plikami cookie, które są absolutnie niezbędne.

  Pliki cookies służace do analizy

  Dzięki nim wiemy, które podstrony odwiedziłeś w czasie wizyty na naszej witrynie, a także kiedy odwiedzasz naszą stronę ponownie.

  Reklamowe pliki cookies

  W SKOMAT korzystamy z narzędzi przedsiębiorstw trzecich, które również wykorzystują pliki cookies i inne technologie na naszej witrynie, pozwalając nam analizować ruch internetowy oraz prowadzić działania reklamowe na podstawie Twojej aktywności na naszej stronie internetowej. Narzędzia, z których korzystamy: Adobe Analytics, Google, Facebook.

  Akceptuje wybrane
  Zgadzam się