Fotowoltaika

Dla domów Dla przedsiebiorstw

Energia ze słońca dla domów, gospodarstw i przemysłu

Zajmujemy się kompleksowymi usługami związanymi z odnawialnymi źródłami energii w szczególności projektowaniem, doborem i instalacją kompletnych systemów fotowoltaicznych. Zapewniamy Państwu pełne wsparcie na każdym etapie współpracy – począwszy od ustaleń wstępnych, poprzez dobór optymalnego rozwiązania, pomoc w uzyskaniu dofinansowania, aż po oddanie gotowego systemu do użytku wraz z obsługą serwisową. Oferty tworzone są na podstawie dokładnej i starannej analizy wszystkich aspektów, niezbędnych do uzyskania optymalnego projektu, który będzie spełniał indywidualne wymagania każdego klienta.

Fotowoltaika Kraków Fotowoltaika na dachach domów w Krakowie

Domy

ikona domy - przekierowanie do inwestycji dla domów - fotowoltaika kraków

Dachy domków jednorodzinnych to idealne miejsce na panele fotowoltaiczne. Zostają one wyposażone w panele fotowoltaiczne, które generują energię ze słońca.

Instalacja fotowoltaiczna w przedsiębiorstwie

Przedsiębiorstwa

ikona fabryki - przekierowanie do inwestycji dla przedsiębiorstw- fotowoltaika kraków

Przedsiębiorcy skorzystają finansowo inwestując w systemy fotowoltaiczne. Mogą ograniczyć rachunki nawet o kilkadziesiąt procent!

Panele fotowoltaiczne na polu w gospodarstwie

Gospodarstwa rolne

ikona farmy - przekierowanie do inwestycji dla gospodarstw rolnych - fotowoltaika kraków

Rolnicy mogą wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby. Prowadzi to do minimalizacji rachunków za energię elektryczną oraz skutkuje to realnymi oszczędnościami.

Dlaczego warto zainwestować w Fotowoltaikę?

Jest wiele powodów, dla których warto zastosować fotowoltaikę. Można między innymi cieszyć się stałą ceną za energie elektryczną przez 25 lat. Należy także podkreślić, że panele fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną niezależnie od pory roku czy pogody. Ich działanie zależy wyłącznie od dostępności słońca. Poniżej przedstawiamy inne korzyści z inwestycji w panele słoneczne.

Troska o środowisko

Troska o środowisko

Panele fotowoltaiczne są zielonym, ekologicznym oraz zero-emisyjnym źródłem energii elektrycznej.

100% bezpieczne

100% bezpieczne

Instalacja fotowoltaiczna jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Odpowiedni dobór urządzeń zapewnia bezawaryjność przez wiele lat.

Generowanie oszczędności

Generowanie oszczędności

Poprzez odpowiedni dobór takiego rozwiązania, będziesz co miesiąc znacząco oszczędzać na każdym rachunku.

Instalacja fotowoltaiczna w żarówce
Stałe źródło energii

Stałe źródło energii

W perspektywie czasu, energia słoneczna jest niewyczerpalnym źródłem.

Długi czas eksploatacji

Długi czas eksploatacji

Moc i wydajność paneli utrzymują się na stałym poziomie przez okres sięgający nawet 30 lat!

Bezobsługowe

Bezobsługowe

Systemy fotowoltaiczne są w pełni zautomatyzowane. Ciesz się energią solarną bez własnej ingerencji w funkcjonowanie tego układu.

Dofinansowania

SKOMAT fotowoltaika zajmuje się kompleksowym pozyskiwaniem środków na inwestycje związane z fotowoltaiką. Mamy doświadczenie w pozyskiwaniu środków UE, WFOŚiGW oraz pozyskiwaniu środków krajowych. Posiadamy pełną wiedzę na temat obecnie prowadzonych programów. Jak to robimy? Analizujemy efektywność ekonomiczną i ekologiczną systemów. Opracowywujemy biznesplany, studium wykonalności oraz due diligence dla inwestycji. Nadzorujemy przygotowanie i złożenie wniosku, wraz z niezbędną dokumentacją.

Jak działamy?

Nowoczesny dom

Analiza możliwości

Starannie analizujemy wszystkie aspekty, niezbędne do uzyskania optymalnego projektu, aż po oddanie gotowego systemu do użytku wraz z obsługą serwisową.

Projekt instalacji fotowoltaicznej

Indywidualny projekty

Nasi pracownicy to grono specjalistów i inżynierów posiadający kierunkowe wykształcenie w energetyce i OZE. Dzięki temu każde zlecenie traktujemy indywidualnie, wykorzystując naszą wieloletnią wiedzę i doświadczenie.

Monter paneli fotowoltaicznych na instalacji na dachu

Montaż

Każdy montaż realizowany jest tylko i wyłącznie przez ekipy monterskie należące do firmy SKOMAT. W celu zachowania najwyższej jakości, każdy Instalator został starannie wyszkolony w naszej firmie i posiada niezbędne kwalifikacje oraz certyfikaty.

Osoba trzymająca telefon komórkowy

Monitoring

Zamontowana instalacja fotowoltaiczna jest wyposażona w system monitorowania w celu kontroli nad parametrami pracy.

Korzystamy tylko ze sprawdzonych rozwiązań

W naszej pracy stosujemy tylko wyłącznie komponenty renomowanych marek

Opinie naszych klientów

W trakcie wizyty otrzymałam odpowiedzi na wszystkie pytania, oferta była kilkukrotnie modyfikowana zgodnie z moimi wymaganiami a współpraca układała się bardzo dobrze. W efekcie mam już zamontowaną instalację. Gorąco polecam Firmę SKOMAT.

Renata

Serdecznie polecam. Po pierwsze bardzo szybki kontakt. Po drugie profesjonalne podejście – projekt dostosowany do potrzeb naszego domu. Co ważne wiedzieliśmy za co płacimy – wysoka jakość materiałów. Właściciel wie o czym mówi – duża wiedza. Stawia na jakość nie na ilość. Bezproblemowy montaż – szybko, czysto. Polecam – daje 11/10 🙂

Monika

Zdecydowałam się na ofertę przedstawioną przez Firmę Skomat, firma bardzo szybko po przesłaniu formularza się ze mną skontaktowała Właściciel firmy Skomat nie stawiał żadnych warunków wstępnych, pierwszą wersję oferty otrzymałam jeszcze przed wizytą. W trakcie wizyty otrzymałam odpowiedzi na wszystkie pytania, oferta była kilkukrotnie modyfikowana zgodnie z moimi wymaganiami a współpraca układała się bardzo dobrze. W efekcie mam już zamontowaną instalację. Gorąco polecam Firmę Skomat. Z pozdrowieniami.

Renata

Firma godna polecenia szybki kontakt szybka realizacja przystępne ceny fachowo dobrana instalacja i sprawny montaż, polecam firmę SKOMAT

Grzegorz

Jestem zadowolony z usług firmy Skomat. Bardzo dobry kontakt, wycena i instalacja. Uzyskałem odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Polecam!

Karol

Pełen profesjonalizm i fantastyczne podejście do klienta na każdym etapie realizacji inwestycji. Dodatkowo super kontakt po uruchomieniu i wsparcie w zakresie monitorowania FV

Maciek

Polecam. Firma jest:

Konkretna – oferta na jednej stronie; wszystkie elementy i ceny wyszczególnione, umowa na 3 stronach bez kruczków i niejasności, obsługa klienta zawsze rzeczowa i nigdy nachalna.

Terminowa – w umowie podany maksymalny czas realizacji, ekipa zawsze punktualnie.

Fachowa – ekipa pracuje dokładnie i bez pośpiechu.

Profesjonalna – ekipa uprzejma, grzeczna i bardzo starannie sprząta po sobie, dokumentacja uporządkowana i przejrzysta (zarówno ta przed-sprzedażowa jak i powykonawcza).

Konkurencyjna – dostałem w sumie 11 ofert i SKOMAT wypadał zdecydowanie najkorzystniej (w różnych specyfikacjach).

Artur

Fotowoltaika Kraków - Skomat

W razie wątpliwości serdecznie zachęcamy do zadawania nam pytań mailowo lub telefonicznie. Chętnie doradzimy w kwestii odnawialnych źródeł energii w regionie małopolskim.

  Wypełnij formularz wyceny!

  Chciałbyś poznać przewidywany koszt inwestycji w instalację fotowoltaiczną? Wypełnij formularz wyceny uzupełniając odpowiednie dane, a my w ciągu dwóch dni roboczych odezwiemy się z darmową wyceną.

  Panele fotowoltaiczne

  Panele fotowoltaiczne są zielonym, ekologicznym oraz zero-emisyjnym źródłem energii elektrycznej. Wykorzystywanie paneli fotowoltaicznych jest klasyczną formą dbania o środowisko. Dzięki panelom fotowoltaicznym będziesz codziennie dbać o środowisko.
  Zajmujemy się załatwianiem formalności związanych z uzyskaniem pozwoleń oraz dopuszczeniem systemów do użytkowania. Pomagamy również w zdobyciu dofinansowania. Dzięki nam staniesz się prosumentem, dbającym o środowisko naturalne, a przy okazji wygenerujesz wymierne oszczędności. Wybierz nasze rozwiązanie z zakresu instalacji fotowoltaicznych w Krakowie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w świadczeniu kompleksowych usług, dlatego możesz nam zaufać.

  Systemy fotowoltaiczne – Kraków i południowa Polska

  Z roku na rok fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność w Małopolsce, a zwłaszcza w jej stolicy. Mieszkańcy Krakowa nie szczędzą środków, aby pozyskać ekologiczną i tanią energię elektryczną. Poniżej kilka przykładów miejsc, gdzie
  można zobaczyć nowoczesne panele fotowoltaiczne:

  Gospodarstwa domowe

  Dachy domków jednorodzinnych to idealne miejsce na instalacje fotowoltaiczne. Ich właściciele chętnie sięgają po OZE, a właśnie Kraków jest jednym z miast, w których ekologiczne rozwiązania cieszą się szczególnym uznaniem. Dlatego kolejne
  domki zostają wyposażone w moduły fotowoltaiczne, które generują energię ze słońca. Kraków jest dobrze nasłonecznionym regionem, więc nawet niewielkie systemy mogą zapewnić wystarczającą ilość prądu dla całego domu jednorodzinnego.

  Bloki mieszkaniowe

  Zwłaszcza nowe budownictwo zakłada miejsce na systemy fotowoltaiczne. Kraków pod tym względem przoduje w rankingach. Profesjonalni deweloperzy dbają o to, aby ich inwestycje korzystały z OZE. Z biegiem czasu z pewnością więcej osiedli
  zdecyduje się na panele na swoich dachach

  Fotowoltaika dla firm

  Każda firma niezależnie od profilu prowadzonej działalności zmaga się z dużymi rachunkami za energię elektryczną. Niejednokrotnie firmy posiadają dachy magazynów lub budynków gospodarczych niewykorzystywane powierzchnie dachów, które mogą być idealnym
  miejscem na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej. Odwiedź naszą podstronę na temat fotowoltaiki dla firm, aby dowiedzieć się więcej!

  Budynki użyteczności publicznej

  Przykład idzie z góry. To w instytucjach publicznych wielką estymą cieszy się zielona energia. W najbliższych latach można spodziewać się wyposażenia w panele słoneczne wielu obiektów będących własnością administracji.

  Rolnictwo i przemysł

  Tutaj najważniejszą rolę stanowią korzyści finansowe, jakie zapewnia fotowoltaika. Kraków dba o rozwój firm na terenie miasta oraz okolicznych gospodarstw rolnych. Dlatego poleca się inwestycję w zieloną energię zwłaszcza tam, gdzie występuje
  duże zapotrzebowanie na elektryczność. Przedsiębiorcy mogą ograniczyć rachunki nawet o kilkadziesiąt procent! Odwiedź naszą podstronę na temat fotowoltaiki dla rolnictwa,
  aby dowiedzieć się więcej!

  Zielona energia w Krakowie przez cały rok

  Jednym z głównych zmartwień osób rozważających wprowadzenie OZE do swojego gospodarstwa domowego czy firmy, jest przydatność systemu zimą oraz w pochmurne dni. Należy podkreślić, że panele fotowoltaiczne Kraków wytwarzają energię elektryczną
  niezależnie od pory roku czy pogody. Ich działanie zależy wyłącznie od dostępności słońca.

  Fotowoltaika Kraków – często zadawane pytania

  Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat instalacji fotowoltaicznych. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, wyceny lub chcesz skorzystać z instalacji fotowoltaicznych skontaktuj się z nami.

  Ile paneli fotowoltaicznych na 1 kw?

  Przyjmuje się, że do wyprodukowania 1 kW energii elektrycznej potrzebne są 3 panele fotowoltaiczne, co w przeliczeniu na zajmowaną powierzchnię dachu, daje ok. 4,5 m².

  Ile kosztuje fotowoltaika?

  Ostateczna cena paneli fotowoltaicznych wraz z ich montażem zależy od wielu czynników: lokalizacji inwestycji, dotychczasowego zużycia energii elektrycznej, czy umiejscowienia paneli. Przyjmuje się, że dla domu jednorodzinnego koszt zamyka się w okolicach
  25 tys. zł brutto. Warto pamiętać o możliwości pozyskania dofinansowań na fotowoltaikę Kraków. W celu ustalenia szczegółów skontaktuj się z naszym biurem. Więcej informacji znajdziesz
  również w artykule: Jakość a cena paneli fotowoltaicznych

  Czym jest fotowoltaika?

  Fotowoltaika to technologia aktywnego produkowania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. W tym celu wykorzystuje się efekt fotowoltaiczny, który zachodzi w ogniwach fotowoltaicznych.

  Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?

  Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko ogniwa, ale i szereg innych elementów koniecznych do prawidłowego funkcjonowania paneli, konwersji, dystrybucji i przechowywania energii. W skład całej instalacji wchodzą zatem moduły fotowoltaiczne, inwerter, okablowanie
  oraz zabezpieczenia przeciwpożarowe.

  Czy rodzaj pokrycia dachowego ma znaczenie przy montażu fotowoltaiki?

  Przyjmuje się, że panele fotowoltaiczne zainstalować można na dowolnym pokryciu dachowym, oprócz pokrycia wykonanego z eternitu, poliwęglanu czy pleksy. Konieczna jest także ocena stanu technicznego takiego pokrycia, gdyż
  jego zły stan wyklucza możliwość instalacji modułów.

  Czy instalację fotowoltaiczną można montować tylko na dachu?

  Najczęściej spotykanym sposobem montażu paneli fotowoltaicznych jest konstrukcja dachowa (na domu, domku gospodarczym, garażu), jednak gdy ten sposób instalacji nie jest możliwy w różnych przyczyn, warto rozważyć inne rozwiązanie. Możliwy jest montaż
  paneli na gruncie, jednak przy takim rozwiązaniu należy wziąć pod uwagę aktualne i przyszłe zacienienie.

  Jak wypełnić wniosek mój prąd?

  Od kwietnia 2020 r. złożenie wniosku w programie „Mój prąd” możliwe jest wyłącznie on-line. W celu poprawnego wypełnienia wniosku skontaktuj się z naszym biurem, a my pomożemy we wszystkich formalnościach i poinstruujemy co do kolejnych kroków. Więcej
  informacji także w artykule: Trzecia edycja programu Mój Prąd – nabór wniosków od 1.07.2021, Na 2022 rok ogłoszono nabór na
  dofinansowania zakupu fotowoltaiki w ramach programu „Mój Prąd 4.0„.

  Szanujemy Twoją prywatność

  Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, aby dostosować funkcjonowanie całej strony do Twoich potrzeb oraz w celach statystycznych. Pliki cookies one być łączone z Twoimi danymi osobowymi. Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, „ciasteczka” będą zapisywane w pamięci urządzenia. Klikając „Zgadzam się”, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Aby zmienić ich rodzaj, kliknij „wybór ustawień”.

  Wybór ustawień
  Zgadzam się

  Ustawienia polityki prywatności

  Niezbędne pliki cookies

  Są to pliki cookies, potrzebne dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika oraz zapewnienia funkcjonalności witryny. Nie mamy obowiązku uzyskać Twojej zgody w związku z plikami cookie, które są absolutnie niezbędne.

  Pliki cookies służace do analizy

  Dzięki nim wiemy, które podstrony odwiedziłeś w czasie wizyty na naszej witrynie, a także kiedy odwiedzasz naszą stronę ponownie.

  Reklamowe pliki cookies

  W SKOMAT korzystamy z narzędzi przedsiębiorstw trzecich, które również wykorzystują pliki cookies i inne technologie na naszej witrynie, pozwalając nam analizować ruch internetowy oraz prowadzić działania reklamowe na podstawie Twojej aktywności na naszej stronie internetowej. Narzędzia, z których korzystamy: Adobe Analytics, Google, Facebook.

  Akceptuje wybrane
  Zgadzam się