Montaż klimatyzacji Kraków Skomat

Klimatyzacja Kraków

Idealny klimat w domu i biurze? Klimatyzacja SKOMAT Kraków!

Montaż klimatyzacji Kraków, małopolska

Montaż klimatyzacji w domu i biurze

Czy warto zdecydować się na montaż klimatyzacji w domu? Albo w biurze? To z wielu względów świetny pomysł i inwestycja na wiele następnych lat. Podstawowym zadaniem instalacji tego rodzaju jest oczywiście schładzanie powietrza. Nie każdy jednak wie, że za jej pomocą bez trudu uzyskasz zdrowy mikroklimat, w którym każdy domownik czy pracownik będzie się czuł komfortowo. Ogromną zaletą regularnego użytkowania systemu klimatyzacji domowej jest także odprowadzanie nadmiaru wilgoci z pomieszczeń. W gorące, letnie dni nie jest ona aż tak odczuwalna, jednak w sezonie jesienno-zimowym może objawiać się groźnymi dla zdrowia wykwitami pleśni na ścianach czy ramach okiennych. Klimatyzator jest w stanie utrzymać wilgotność na poziomie około 40-60%, co jest uważane za zdrowe dla osób przebywających w pomieszczeniu.

Klimatyzacja Skomat Kraków – Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Kompleksowa usługa montażu

Kompleksowa obsługa

Doświadczone i fachowe ekipy montujące skomat

Doświadczone ekipy monterów

Skomat wyspecjalizowana kadra

Wyspecjalizowana kadra inżynierska

Skomat Nagradzana firma w branży OZE

Nagradzana

ikona ubezpieczenia oc

Ubezpieczenia OC

Rodzaje klimatyzacji

Wśród systemów klimatyzacyjnych znajduje się kilka rodzajów, które można dobrać w zależności od ściśle określonych potrzeb i oczekiwań. Kierując się niejako zasięgiem danej instalacji należy zatem wyróżnić takie warianty, jak:

 • klimatyzacja split – traktowana jako mniejszy system, zbudowany z dwóch urządzeń – zewnętrznego agregatu oraz jednego klimatyzatora montowanego w pomieszczeniu,
 • klimatyzacja multi-split, czyli taka, którą również obsługuje jeden agregat montowany na zewnątrz budynku, ale współpracować z nim może nawet pięć jednostek wewnętrznych.

Oba warianty klimatyzacji działają w zasadzie podobnie – urządzenie zewnętrzne określane jest mianem skraplacza, natomiast te montowane wewnątrz nazywa się parownikami. Główna różnica związana jest z zakresem działania. W przypadku multi-splitów montowanych w kilku pomieszczeniach jednego lokalu, system pozwala na odrębne zarządzanie parametrami pracy poszczególnych parowników.

Dowiedz się więcej na temat: rodzajów klimatyzacji.

Pełen zestaw klimatyzacji Montaż krkaków
montaż Klimatyzacji Kraków dla biur i domów

Jak działa klimatyzacja domowa?

Działanie klimatyzacji domowej można, oczywiście do pewnego stopnia, porównać z pracą pompy ciepła. Także tutaj zachodzi bowiem proces pozyskania energii z jednego źródła i przekazania jej, czy też oddania w inne miejsce. Stąd też o klimatyzacji domowej czy biurowej należy myśleć właśnie w kontekście spójnej instalacji – do prawidłowej pracy niezbędne jest odpowiednie połączenie pomiędzy jednostkami wewnętrznymi i zewnętrzną za pomocą systemu rurek i podzespołów. Poprzez orurowanie (zwykle miedziane, uważane za najbardziej odporne i trwałe) przepływa czynnik chłodniczy, stanowiący element „transportujący” dla ciepła (energii). To pobierane jest z pomieszczenia przez parownik (jednostkę wewnętrzną). Ciepło z wnętrza prowadzi do podgrzania czynnika chłodniczego, który umożliwia wprowadzenie schłodzonego powietrza do środka. Sam czynnik, w wyniku przejęcia ciepła zwiększa swoją temperaturę i już w postaci gazowej dociera do sprężarki. Dalej kierowany jest do skraplacza zamontowanego na zewnątrz. Dochodzi do schłodzenia pary i powrotu do postaci ciekłej. Wentylator usuwa (wywiewa) pozyskane ciepło na zewnątrz.

Dystrybuowane do środka, w trakcie całego procesu chłodne powietrze jest przy tym także oczyszczone i pozbawione nadmiaru wody. Na jego jakość wpływa chociażby system filtrów stosowanych w instalacji. Stąd też w pomieszczeniach klimatyzowanych, przy odpowiednim serwisowaniu systemu, oddycha się przyjemniej i zdrowiej. Montaż klimatyzacji domowej warto rozważyć nie tylko ze względu na chłodzenie, ale i w przypadku gdy jeden lub kilku domowników zmaga się z alergiami wziewnymi.

Montaż klimatyzacji w Krakowie w biurze i w domu jednorodzinnym

Jak wybrać odpowiedni wariant klimatyzacji do domu lub biura?

Klimatyzacja do użytku domowego jest tym rodzajem instalacji, który warto dobierać pod względem wielkości obiektu, w jakim będzie pracować w przyszłości. Tym samym najprostszą wskazówką może być metraż lokalu lub danego pomieszczenia:

 

Przed ostatecznym wyborem głównych jednostek klimatyzacji warto też upewnić się, w jaki sposób pracują. Niezbędne będzie zatem sprawdzenie, jaki poziom hałasu emitują urządzenia, jaki system filtrowania zastosowano, a także ile, szacunkowo, energii potrzebuje dany układ. Zaletą klimatyzacji jest możliwość założenia jej nie tylko w dopiero budowanych obiektach – nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować ją również w już istniejących budynkach. Co więcej, instalacji można dokonać także w domach wielorodzinnych. W tym przypadku konieczne będzie jednak uzyskanie zgody od właściciela nieruchomości (na przykład od spółdzielni czy wspólnoty) na zamontowanie zewnętrznej jednostki. Klimatyzacja domowa jest bezpiecznym dla zdrowia systemem, o który należy jednak regularnie dbać. Serwisowanie, czyszczenie i wymiana zużytych elementów eksploatacyjnych pozwalają zachować instalację w odpowiednim stanie technicznym.

Korzystamy tylko ze sprawdzonych rozwiązań

W naszej pracy stosujemy tylko wyłącznie komponenty renomowanych marek

logo kaisai OK scaled - skomat
LG - skomat
Haier logo - skomat
Midea - skomat
rotenso live better kolor scaled - skomat
Producent rotenso
Neoheat RGB 01 - skomat
Logo Heiko kolor - skomat
bg - skomat

Dowiedz się więcej o usługach Skomat

Pompy ciepła Kraków

Pompy ciepła

Skuteczny i oszczędny sposób na ogrzanie Twojego domu. Kompleksowa oferta dopasowana do twoich potrzeb.

carport skomat kraków małopolska

Instalacje fotowoltaiczne

Oferujemy montaż i serwis instalacji fotowoltaicznych na dachach nieruchomości. Zacznij produkować własną energię elektryczną!

Magazyny energii małopolska Kraków

Magazyny energii

Posiadasz fotowoltaikę? Przestań tracić nadwyżki produkowanej energii. Poznaj skuteczne rozwiązanie na zachowanie nadwyżek prądu!

Obszar działania

Naszą ofertę kierujemy do mieszkańców Krakowa oraz całej Polski Południowej. Wysoka temperatura w letnich okresach powoduje wzrost zainteresowania montażem klimatyzacji. Zyskaj komfort w domu lub w biurze dzięki klimatyzacji od Skomat. Z powodzeniem zrealizowaliśmy wiele projektów, zyskując zadowolonych klientów. Dołącz do tego grona!

Skomat
Kalkulator

Kalkulator wycen

Wypełnij formularz aby otrzymać darmową wycenę.

Fotowoltaika
Klimatyzacje
Magazyny energii
Pompa ciepła

  Typ użytkownika

  Osoba fizyczna
  Firma

  Umiejscowienie instalacji

  Grunt
  Dach
  Nie wiem

  Czy znasz roczne zużycie energii elektrycznej lub czy wiesz jakiej wielkości instalację potrzebujesz?

  Tak
  Nie

  Rodzaj ogrzewania

  Pompa Ciepła
  Bojler
  Piecyk elektryczny
  Inne

  Sprzęt elektryczny w budynku

  Indukcja
  Klimatyzacja
  Zmywarka
  Suszarka do ubrań
  Inne

  Odległość instalacji od budynku

  Nie wiem

  Rodzaj dachu

  Płaski
  Skośny

  Pokrycie dachu

   Typ użytkownika

   Osoba fizyczna
   Firma

    Typ użytkownika

    Osoba fizyczna
    Firma

    Czy posiadasz instalację fotowoltaiczną?

    Tak
    Nie

    Podaj nazwę producenta inwertera

    Nie wiem

    Podaj moc inwertera

    Na jakiej funkcji Ci zależy?

    Zasilanie rezerwowe

    Tak
    Nie

    Ładowarka do samochodu elektrycznego

    Tak
    Nie

    Inne
    jakie?

     Typ użytkownika

     Osoba fizyczna
     Firma

     Budynek jest

     wybudowany
     w trakcie budowy

     Lata budowy

     Metraż budynku

     Docieplenie budynku

     Ściany zewnętrzne – Grubość izolacji [m]

     Rodzja izolacji

     Strop – Grubość izolacji [m]

     Rodzja izolacji

     Dach – Grubość izolacji [m]

     Rodzaj izolacji

     Fundamenty – Grubość izolacji [m]

     Rodzja izolacji

     Okna

     Rodzaj ogrzewania

     Grzejniki
     Ogrzewanie podłogowe
     Ogrzewanie mieszane – podłogowe + grzejniki
     Nie wiem

     Czy w budynku jest inne źródło ciepła?

     Tak
     Nie

     Jakie

     Piecyk elektryczny
     Kocił na pelet
     Kocioł gazowy
     Kocioł olejowy
     Kocioł na ekogroszek
     Kocioł węglowy
     Inne

     Czy chcesz wykonać audyt energetyczny?

     Tak
     Nie

     Blog

     Poznaj bliżej tematykę odnawialnych źródeł energii i urządzeń oraz instalacji korzystających z oferowanych przez nie możliwości. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami blogowymi opracowanymi przez naszych specjalistów!

     Rodzaje klimatyzacji

     27.05.2024

     Rodzaje klimatyzacji

     W dobie dynamicznie rozwijającej się technologii i rosnących wymagań użytkowników, systemy klimatyzacji stały się nieodłącznym elementem nowoczesnych budynków. Zarówno w domach prywatnych,

     Jak wybrać najlepszą klimatyzację do swojego domu?

     07.05.2024

     Jak wybrać najlepszą klimatyzację do swojego domu?

     Wybór odpowiedniego systemu klimatyzacji do domu to kluczowa decyzja, która może znacząco wpłynąć na komfort życia, efektywność energetyczną oraz koszty eksploatacji. W erze rosnącej świa

     9 przydatnych funkcji nowoczesnych klimatyzatorów

     08.08.2023

     9 przydatnych funkcji nowoczesnych klimatyzatorów

     Klimatyzatory to urządzenia, które od dawna są nieodłącznym elementem naszych domów i miejsc pracy, szczególnie podczas upalnych dni. Jednak z biegiem lat, technologia klimatyzacji stale się r

     Jak dobrać moc klimatyzacji do domu i biura

     27.06.2023

     Wielkość mocy klimatyzacji, a wielkość powierzchni do ochłodzenia

     Pewnie zastanawiasz się, jak duża moc klimatyzacji jest potrzebna do skutecznego schłodzenia Twojego domu czy biura. Odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Wiele czynników wp

     Czy klimatyzacja jest głośna?

     26.05.2023

     Czy klimatyzacja jest głośna?

     Klimatyzacja to niezwykle przydatne urządzenie, szczególnie w okresie letnim, gdy temperatury są wysokie. Jednak wiele osób zastanawia się, czy klimatyzacja jest głośna i czy jej hałas może w

     Klimatyzacja w bloku. Wszystko co warto wiedziec - skomat

     08.05.2023

     Klimatyzacja w bloku. Wszystko, co warto wiedzieć

     Wraz z nadchodzącym latem coraz więcej osób zastanawia się nad zamontowaniem klimatyzacji w swoim mieszkaniu. W przypadku bloków mieszkalnych pojawia się jednak wiele pytań dotyczących wymaga

     Skomat - kontakt

     Skontakuj się z nami

     Chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszej ofercie montażu klimatyzacji, pozostałych elementach naszej oferty lub o naszej działalności. Skontaktuj się z nami! Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości.

      Szanujemy Twoją prywatność

      Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, aby dostosować funkcjonowanie całej strony do Twoich potrzeb oraz w celach statystycznych. Pliki cookies one być łączone z Twoimi danymi osobowymi. Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, „ciasteczka” będą zapisywane w pamięci urządzenia. Klikając „Zgadzam się”, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Aby zmienić ich rodzaj, kliknij „wybór ustawień”.

      Wybór ustawień
      Zgadzam się

      Ustawienia polityki prywatności

      Niezbędne pliki cookies

      Są to pliki cookies, potrzebne dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika oraz zapewnienia funkcjonalności witryny. Nie mamy obowiązku uzyskać Twojej zgody w związku z plikami cookie, które są absolutnie niezbędne.

      Pliki cookies służace do analizy

      Dzięki nim wiemy, które podstrony odwiedziłeś w czasie wizyty na naszej witrynie, a także kiedy odwiedzasz naszą stronę ponownie.

      Reklamowe pliki cookies

      W SKOMAT korzystamy z narzędzi przedsiębiorstw trzecich, które również wykorzystują pliki cookies i inne technologie na naszej witrynie, pozwalając nam analizować ruch internetowy oraz prowadzić działania reklamowe na podstawie Twojej aktywności na naszej stronie internetowej. Narzędzia, z których korzystamy: Adobe Analytics, Google, Facebook.

      Akceptuje wybrane
      Zgadzam się