Fotowoltaika Tarnów

OZE w Tarnowie

Odnawialne źródła energii to przyszłość, na którą można pozwolić sobie już dziś. Z tego względu w całej Polsce rośnie zainteresowanie różnymi rozwiązaniami w dziedzinie OZE. Fotowoltaika w Tarnowie jest szansą na pozyskanie taniej, zielonej i przyjaznej człowiekowi energii, całkowicie zaspokajającej codzienne zapotrzebowanie. Instalacja specjalnych paneli wiąże się także z innymi korzyściami.

Jako firma od lat zajmująca się kwestią OZE jesteśmy w stanie zaproponować szczególnie atrakcyjną ofertę. Jesteś zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu!

Panele renomowanych producentów

Panele fotowoltaiczne Tarnów

Panele fotowoltaiczne w Tarnowie są wyjątkowo wytrzymałe oraz wydajne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii pochodzących od zaufanych producentów. Są oni wyszczególnieni na Bloomberg Tier 1 Solar Panels List 2019 (tzw. Lista Tier 1). Co to właściwie oznacza dla naszych klientów? Przede wszystkim dostają oni zapewnienie, że firma jest stabilna i nie ogłosi upadłości, przez co jest w stanie dotrzymać wszystkie zobowiązania gwarancyjne. Ponadto dominująca pozycja przedsiębiorstw na rynku sprawia, że udostępniane przez nie produkty cechują się odpowiednio wysokimi parametrami, a także atrakcyjną ceną. Wśród proponowanych przez nas marek znajdują się m.in. LG Electronics, Huawei, Sharp, SolarEdge i wiele innych.

Fotowoltaika Tarnów

Ekologia oraz ekonomia

Małopolska z każdym dniem staje się coraz bardziej zielona pod kątem wykorzystania OZE. Nie inaczej wygląda to w Tarnowie. Kluczem do sukcesu paneli fotowoltaicznych jest ich dobra cena. Inwestycja w taką konstrukcję zwraca się w niespełna kilka lat. W ten sposób każdy może wytwarzać tanią energię na własnym terenie, a nawet sprzedawać nadwyżki. Panele fotowoltaiczne w Tarnowie to pierwszy krok do bycia prosumentem, czyli podmiotem korzystającym z atrakcyjnego systemu rozliczeń i dbającym o środowisko. Z uwagi na kwestie finansowe, tego typu OZE polecane jest zarówno indywidualnym użytkownikom, jak i przedsiębiorstwom.

Kolejną zaletą paneli fotowoltaicznych jest zero-emisyjność. W żaden sposób nie wpływają na otoczenie naturalne. To dobry wybór dla osób, którym nieobojętne są zagadnienia ekologiczne.

Fotowoltaika Tarnów na gruncie

Instalacje na miarę potrzeb

W ramach usług oferujemy montaż paneli fotowoltaicznych idealnie dostosowanych do zapotrzebowania energetycznego budynku lub całego kompleksu budynków. Na początku współpracy zbieramy szczegółowe informacje na temat budowli (wraz z danymi dotyczącymi opłat za energię elektryczną w skali roku), aby opracować opłacalne ekonomicznie sposoby na pozyskanie zielonej energii. Każdy etap prac nad systemem OZE jest na bieżąco konsultowany z naszymi klientami. Specjaliści są do Państwa dyspozycji przez cały czas. Zajmujemy się też serwisem paneli fotowoltaicznych. Szybko oraz skutecznie wyeliminujemy problemy, z jakimi mogliby Państwo spotkać się podczas eksploatacji urządzeń.

Instalacje fotowoltaiczne Tarnów

Instalacje fotowoltaiczne Tarnów

Systemy fotowoltaiczne to instalacje zintegrowane z domową siecią elektryczną i najczęściej siecią zewnętrzną. Systemy tego rodzaju produkują energię, która może być eksploatowana przez domowników lub przekazana do sieci. Instalacje fotowoltaiczne w Tarnowie cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na ekologiczne oraz ekonomiczne zalety korzystania z systemu OZE. Warto wiedzieć, że jeśli poszukujecie Państwo firmy, która wykona profesjonalne instalacje fotowoltaiczne Tarnów jest miastem, gdzie można znaleźć rzetelnego wykonawcę – firmę SKOMAT.

Wejdź w zakładkę realizacje, by zobaczyć nasze dotychczasowe instalacje z Tarnowa i z małopolski.

Fotowoltaika w Tarnowie realizacja instalacji fotowoltaicznej na dachu domu jednorodzinnego

Realizacje – Fotowoltaika Tarnów

Sprawdź nasze realizacje ->

Montaż instalacji fotowoltaicznych Tarnów

W naszej firmie montaż składa się z następujących etapów:

Warto pamiętać, że montaż instalacji fotowoltaicznych w Tarnowie i każdym innym mieście powinien być przeprowadzany przez profesjonalną firmę, aby użytkownicy systemu OZE mogli cieszyć się jego efektywnością przez wiele lat. Dlatego, jeśli poszukują Państwo rzetelnego wykonawcy usługi takiej jak montaż instalacji fotowoltaicznych Tarnów jest miastem, w którym warto skorzystać z serwisu firmy SKOMAT.

Prosument Tarnów

Definicja określająca prosumenta pochodząca z Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) z 20 lutego 2015 r. (art. 2. § 27a) opisuje go jako: końcowego odbiorcę, który kupuje energię elektryczną na podstawie kompleksowej umowy, wytwarza energię wyłącznie z odnawialnych źródeł w mikroinstalacji na potrzeby własne, niebędące związane z działalnością gospodarczą. Prosumentem w Tarnowie może więc zostać osoba, która: – Jest stałym odbiorcą energii elektrycznej, podłączonym w sposób ciągły do ogólnokrajowej sieci energetycznej – Ma podpisaną kompleksową umowę z dostawcą energii. Taka umowa określa wszelkie kwestie związane z dystrybucją i sprzedażą energii, a także ustala świadczenia sprzedawcy względem odbiorcy – Pozyskuje energię ze źródeł odnawialnych – według ustawy są to m.in. energia wiatru, aerotermalna, geotermalna, energia fal pływów i prądów morskich, energia z biomasy, biogazu lub biopłynów. Warto pamiętać więc, że chcąc korzystać, cieszyć się energią z odnawialnych źródeł jako prosument Tarnów oferuje wiele możliwości dopasowania konkretnych rozwiązań do potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych poszczególnych osób. 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi przedstawicielami, którzy wyjaśnią wszystkie szczegóły oferty oraz doradzą najkorzystniejsze rozwiązanie. Fotowoltaika Tarnów daje realne oszczędności. Warto przekonać się o tym, korzystając z naszych usług.

Fotowoltaika Tarnów – dlaczego to się opłaca?

Fotowoltaika Tarnów

Wciąż zastanawiasz się, czy inwestycja w instalację fotowoltaiczną w Twoim domu to dobry pomysł? Panele słoneczne dają Ci realną możliwość pozyskania zielonej, czystej energii elektrycznej, która pomoże obniżyć Twoje rachunki za prąd do minimum. Nie musisz już obawiać się kosztów inwestycji! Masz wiele możliwości uzyskania dopłat lub ulg do Twojej wymarzonej instalacji fotowoltaicznej:

Chcesz dowiedzieć się więcej lub rozwiać ostatnie wątpliwości? Skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta – chętnie pomożemy w dobraniu odpowiedniej oferty do Twoich oczekiwań! Oferujemy również montaż pomp ciepła i magazynów energii.

☎️ _726-232-000 
📧 _kontakt@skomat.pl

Zapraszamy do zapoznania się z resztą oferty!
Kliknij przycisk

Najczęściej zadawane pytania

Jak instalacja fotowoltaiczna wytwarza energię?

Promienie słoneczne, które docierają do powierzchni ogniw, są zamieniane przez specjalne moduły w energię. Wygenerowany prąd o stałym natężeniu przepływa przez falowniki. Następnie jest zmieniany na prąd zmienny i trafia do gniazdek elektrycznych zamontowanych w mieszkaniu. Mogą z niego korzystać wszyscy domownicy tak jak z każdej innej energii sieciowej.

Czy warunki w Polsce pozwalają na szybki zwrot inwestycji w fotowoltaikę?

Warunki nasłonecznienia w Polsce pozwalają na uzyskanie realnych korzyści finansowych w związku z instalacją paneli. Fotowoltaika w Tarnowie może zwrócić się już po kilku latach użytkowania energii odnawialnych. Przynosi to także systematyczne, coroczne korzyści w postaci niższych rachunków za energię.

Kim jest prosument?

To osoba, która jest zarówno producentem, jak i konsumentem danego dobra. W kontekście fotowoltaiki mowa zatem o użytkowniku, który jednocześnie wytwarza energię elektryczną z odnawialnego źródła, jak i ją pożytkuje. W skrócie: to osoba, która oddaje odpłatnie część wyprodukowanej energii do sieci.

Jakie są rodzaje instalacji fotowoltaicznych?

Dwie najpopularniejsze metody instalowania paneli słonecznych dotyczą montażu bezpośrednio na dachu budynku lub na gruncie. Obecnie stosuje się przede wszystkim panele trzeciej generacji, a więc produkty polimerowe i ogniwa barwnikowe. Wśród dostępnych modeli znajdują się te, które są wytwarzane przez renomowanych producentów urządzeń AGD.

Dla kogo opłacalne są panele fotowoltaiczne – Tarnów?

W Tarnowie na montaż paneli decydują się zarówno użytkownicy indywidualni, jak i przedsiębiorcy. To jeden z najefektywniejszych sposób na pozyskiwanie taniej energii. Małopolska należy do regionów optymalnie nasłonecznionych, dlatego zyski z fotowoltaiki mogą być bardzo zadowalające.

Ile czasu zajmuje instalacja paneli fotowoltaicznych na budynku?

Proste zamówienia realizowane są w jeden dzień roboczy. Nieco bardziej skomplikowane systemy wymagają zazwyczaj dwudniowej pracy specjalistów. Terminy dotyczą montowania paneli na budynkach mieszkalnych, takich jak domy jednorodzinne. W przypadku rozległych projektów czas ich realizacji może się sukcesywnie zwiększać.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa?

Tak, działanie paneli słonecznych jest całkowicie bezobsługowe. Raz zamontowana instalacja działa bez konieczności ingerowania w poszczególne procesy. Co pewien czas należy jedynie wykonać jej przegląd, który pozwoli ustalić stan techniczny poszczególnych modułów. Kontroli dokonują technicy, którzy w kilkanaście minut są w stanie zweryfikować jej przydatność.

Czy wciąż można uzyskać dofinansowanie, jeśli chodzi o projekty fotowoltaika Tarnów?

Tak, w tym roku rusza kolejna edycja programu Mój Prąd, dzięki któremu można uzyskać upust związany z dofinansowaniem systemów fotowoltaicznych. Z dodatku mogą również korzystać mieszkańcy Tarnowa oraz miejscowości sąsiadujących. Wszelkie informacje dotyczące tego tematu są dostępne na naszej stronie internetowej.

Baza wiedzy – blog Skomat

Regularnie na naszego autorskiego bloga dodajemy treści związane z tematyką fotowoltaiki i pomp ciepłą. Sprawdź, każdy znajdzie coś dla siebie!

Szanujemy Twoją prywatność

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, aby dostosować funkcjonowanie całej strony do Twoich potrzeb oraz w celach statystycznych. Pliki cookies one być łączone z Twoimi danymi osobowymi. Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, „ciasteczka” będą zapisywane w pamięci urządzenia. Klikając „Zgadzam się”, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Aby zmienić ich rodzaj, kliknij „wybór ustawień”.

Wybór ustawień
Zgadzam się

Ustawienia polityki prywatności

Niezbędne pliki cookies

Są to pliki cookies, potrzebne dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika oraz zapewnienia funkcjonalności witryny. Nie mamy obowiązku uzyskać Twojej zgody w związku z plikami cookie, które są absolutnie niezbędne.

Pliki cookies służace do analizy

Dzięki nim wiemy, które podstrony odwiedziłeś w czasie wizyty na naszej witrynie, a także kiedy odwiedzasz naszą stronę ponownie.

Reklamowe pliki cookies

W SKOMAT korzystamy z narzędzi przedsiębiorstw trzecich, które również wykorzystują pliki cookies i inne technologie na naszej witrynie, pozwalając nam analizować ruch internetowy oraz prowadzić działania reklamowe na podstawie Twojej aktywności na naszej stronie internetowej. Narzędzia, z których korzystamy: Adobe Analytics, Google, Facebook.

Akceptuje wybrane
Zgadzam się