Obrazek wyróżniajacy do wpisu Czy przy pomocy fotowoltaiki można ogrzać dom? Fotowoltaika Tarnów

Czy przy pomocy fotowoltaiki można ogrzać dom?


Ceny paliw potrzebnych do ogrzania domu ciągle wzrastają. W związku z tym wiele ludzi decyduje się na zmianę ogrzewania, którego materiałem napędzającym jest prąd. Aby jednak takie ogrzewanie miało sens, warto zdecydować się na działanie, które pozwoli na generowanie stosunkowo niskich rachunków za prąd, czyli na montaż i instalację fotowoltaiki.

Niedawno jeden z mieszkańców Tarnowa zapytał nas, czy w takim razie ogrzewanie domu przy pomocy fotowoltaiki ma sens? Zostań z nami i czytaj dalej !

Fotowoltaika Tarnów – czy pozwoli na ogrzewanie domu?

Z doświadczenia wiemy, że ogrzewanie jest jedną z najkosztowniejszych instalacji domowych. Zakup, montaż i eksploatacja generują wysokie wydatki. Dodatkowo, jeśli instalacja ogrzewania jest źle wykonana, to też nie ma możliwości zaoszczędzenia. Sezon grzewczy trwa w Polsce zazwyczaj około pół roku, czyli generalnie dużo czasu. Wiemy też, że ogrzewanie za pomocą paliw jest uciążliwe i  niekorzystne dla środowiska. Dlatego warto zaczerpnąć innego sposobu, a mianowicie ogrzewanie wykorzystujące energię elektryczną. Aby jednak było ono sprzyjające ekologii i generujące oszczędności, to warto założyć fotowoltaikę. Oprócz tego, że jest ona ekologicznym rozwiązaniem, sprzyjającym środowisku, to dodatkowymi zaletami są:

  • oszczędność na ogrzewaniu, gdzie głównym nasileniem jest prąd;
  • produkcja darmowego prądu ze słońca;
  • pewność, że jest to w 100% bezpieczne rozwiązanie;
  • stałe źródło energii, gdyż energia słoneczna jest niewyczerpywalnym źródłem;
  • nie przejmujesz się obsługą, gdyż systemy fotowoltaiczne są w pełni zautomatyzowane.

Instalacja fotowoltaiczna. Panele fotowoltaiczne na zainstalowane na skarpie.
Jedna z licznych realizacji Skomat – Fotowotaika Tarnów

Fotowoltaika Tarnów a ogrzewanie domu

Jeśli chcemy ogrzewać dom prądem, to zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej będzie doskonałym pomysłem. Inaczej ogrzewanie prądem w standardowy sposób nie pozwoli na oszczędności. Panele działają w ten sposób, że przekształcają energię słoneczną w energię elektryczną. Nawet gdy słońca „nie widać”, bo jest za chmurami to panele nie są bezczynne, nadal produkują prąd.

Nieważne czy będzie to fotowoltaika do ogrzewania podłogowego, czy grzejnikowego. Każdy sposób pozwala zaoszczędzić i ograniczyć nakłady pracy do zera.

Ogrzewanie domu przy pomocy instalacji fotowoltaicznej pozwala od razu wykorzystywać wytworzony
prąd ze słońca albo można go zmagazynować, gdy zapotrzebowanie jest mniejsze
. Dzięki temu, energia wytworzona latem, może być wykorzystana zimą, gdy wykorzystuje się więcej prądu na ogrzewanie budynku.  Ogrzewanie energią elektryczną jest prostym i wygodnym sposobem, dlatego coraz więcej ludzi decyduję się na inwestycję w fotowoltaikę w Tarnowie i w okolicach.

Fotowoltaika Tarnów – czy to ma sens?

Odpowiadając na zadane nam pytanie przez mieszkańca Tarnowa, które brzmiało „ Czy ogrzewanie domu przy pomocy fotowoltaiki ma sens?”, odpowiadamy zdecydowane TAK!

Mimo, iż początkowo koszty montażu i instalacji fotowoltaiki oraz ewentualnych przeróbek ogrzewania domu energią elektryczną mogą być wysokie, to w późniejszym okresie śmiało można przyznać, że wygoda i generowane oszczędności będą bezcenne. Warto wiedzieć, że fotowoltaika Tarów umożliwia zmniejszenie początkowych kosztów montażu i instalacji paneli fotowoltaicznych poprzez skorzystanie z dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych.

Czytaj jak pomagamy w ich uzyskaniuLINK

Zainwestuj w fotowoltaikę i ciesz się z niskich rachunków za prąd wykorzystywany do ogrzewania. Przyczyń się do ochrony środowiska i nie męcz się już z noszeniem ciężkiego węgla i uciążliwym dbaniem o utrzymanie temperatury!

Zobacz również!

Sprawdź ofertę SKOMAT !

Fotowoltaika Kraków

Powrót do poprzedniej strony