pieniadze z fotowoltaiki

Jak mogę zarobić na fotowoltaice?


Czy wiedzieliście, że panele fotowoltaiczne mogą nie tylko pomóc Wam zaoszczędzić pieniądze, a także je pomnożyć? W poniższym artykule spróbujemy przedstawić Wam, jak możecie pozyskać korzyści finansowe z fotowoltaiki.

Czego dowiesz się z tekstu?

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

Najpierw odpowiedzmy sobie pytanie, dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę:

• Duży wzrost cen na rynku energetycznym,
Zielona polityka. Większość państw, w tym Polska szuka alternatyw na produkowanie energii w sposób bardziej ekologiczny.
Stabilność. Inwestycja w fotowoltaikę nie jest uzależniona od sytuacji gospodarczej czy ekonomicznej.
• Liczne dofinansowania na fotowoltaikę. Piszemy o nich w innych naszych artykułach, sprawdź nasz blog!

Własny domfotowoltaika dla domów

W przypadku osób prywatnych i przydomowej instalacji nie jest możliwa sprzedaż nadwyżki wyprodukowanej energii, aczkolwiek to nie oznacza, że nie warto postawić na fotowoltaikę. Pozyskana energia ze słońca pozwoli Ci ograniczyć wydatki na prąd, albo je wyeliminuje, co oznacza, że zaoszczędzisz pieniądze przeznaczane na prąd.

Istnieją także dofinansowania oraz ulgi, które mogą pomóc Ci w decyzji o zainwestowaniu w domową instalację fotowoltaiczną. Więcej o nich piszemy tutaj.
Skomat – Fotowoltaika dla domów

Fotowoltaika dla firm

Instalacje fotowoltaiczne dla firm

Sytuacja zmienia się jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo. Możesz w takim przypadku rozliczać się z zakładem energetycznym na zasadach podobnych do prosumentów.

Jeżeli przedsiębiorca instaluje moduły fotowoltaiczne, może się rozliczać z zakładem energetycznym na kilka sposobów:

• zużywać wyprodukowaną energie na potrzeby własne,
• rozliczać oddaną energię elektryczną do sieci energetycznej po cenach hurtowych, jeżeli moc jego instalacji jest większa od 50 kWp,
• sprzedawać nadwyżkę wyprodukowanej energii do sieci energetycznej po cenach hurtowych, jeżeli moc jego instalacji jest większa od 50 kWp.

Pomyśl, nie dość, że możesz zaoszczędzić pieniądze wydawane na prąd w Twojej firmie, to jeszcze, jeśli masz do tego przestrzeń, możesz zamontować większą instalację niż potrzebujesz i odsprzedawać Twoją nadwyżkę wyprodukowanej energii.

Jeśli właśnie zainteresowałeś się tematem, skontaktuj się z nami, a na pewno razem coś zdziałamy!

Zapoznaj się z naszą ofertą fotowoltaiki dla firm

Farmy fotowoltaiczne

Farmy fotowoltaiczne to nic innego jak elektrownie słoneczne, które zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Przeznacza się do tego większy obszar terenu i ustawia się panele słoneczne na konstrukcjach w odpowiednim kierunku do słońca i kącie nachylenia.

Farmy fotowoltaiczne można już zaobserwować prawie w każdym rejonie Polski. Nic dziwnego, że cieszą się takim zainteresowaniem. Ta forma wymaga z pewnością zainwestowania sporych środków finansowych, aczkolwiek zysk jest pewny. Popyt na energię elektryczną z OZE cały czas rośnie.

! Pamiętaj tylko, że oprócz zakupu terenu pod inwestycję oraz paneli, musisz liczyć się także z wydatkami na inwertery, konstrukcje, przyłączenie, ochronę terenu (np. płot i monitoring).

Skomat – fotowoltaika dla rolnictwa

Farma fotowoltaiczna Kraków
Farma fotowoltaiczna

Udziały w spółce, która buduje farmy fotowoltaiczne

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na zainwestowanie pieniędzy w teren i jeszcze do tego w wyposażenie go w cały sprzęt do pozyskania energii, możesz pomyśleć o zakupie udziałów czy akcji, w firmie, która buduje farmy fotowoltaiczne.
Pod koniec kwietnia moc zainstalowana w Polsce sięgnęła 9998,2 MW. Jest to ponad dwukrotny wynik, porównując do zeszłego roku. Jak widzisz rynek fotowoltaiczny rozwija się w bardzo szybkim tempie, zapotrzebowanie na energię będzie stale rosnąć,
a Ty możesz na tym skorzystać!

Podsumowując

Zmiany klimatyczne, rosnące ceny za prąd, wszystko to spędza nam sen z powiek. Na szczęście możemy coś z tym zrobić i przyczynić się do poprawy stanu powietrza, a także zmniejszyć swoje rachunki. Dodatkowo zielona energia może okazać się dla nas doskonałym źródłem pozyskiwania korzyści finansowych.

Wszystko zależy od Ciebie. Postaw na klimat i fotowoltaikę, skontaktuj się z nami!

Zobacz również:

Montaż paneli fotowoltaicznych Kraków

Dofinansowania fotowoltaiki

Powrót do poprzedniej strony